5069-L3100ERMS2 Allen Bradley Compact GuardLogix 5380 Safety Controller
MOORE AUTOMATION LIMITED
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Allen Bradley
Model Number : 5069-L3100ERMS2
Certification : CO.CQ
Place of Origin : USA
MOQ : 1
Price : inquiry
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10 pieces a day
Delivery Time : today
Packaging Details : new and original with factory sealed
Description : Compact GuardLogix 5380 Safety Controller
Part Number : 5069-L3100ERMS2
Brand : Allen Bradley
Manufacture Year : 2022
Application : Nuclear Power Plant
lead time : in stock
Weight : 4lbs
Contact Now
Specification
  • Number of power cycles :80,000
  • MOD Power voltage range: 18…32V DC SELV/PELV
  • MOD Power current, max :475 mA
  • MOD Power inrush :1200 mA for 125 ms
  • MOD Power passthrough voltage rang:MOD Power passthrough voltage rang
  • MOD Power current rating, max :5 A Do not exceed 5 A current draw at the MOD Power RTB.
  • SA Power current, max:10 mA (DC power)